Viewing page - Competitions - Home

Singles  -  Pairs  -  Mixed Pairs -   Captains Cup  -  Capt. & Vice   -  Team Champion


 
 
Men's Singles

MENíS SINGLES

PLAYOFF NIGHT

Tuesday 23rd April 2019
 
       Each venue play down to the LAST TWO PLAYERS who goes onto the Finals night / presentation night on Saturday 22nd June 2019 at the Ladies Mile Hall, Mackie Avenue Brighton.
 

Venue: The Wellington
Qualifiers

 

S. Burtenshaw (Boots)
O. Sopp (Ladies)
_________________________________________________

 
Venue: Preston Brewery Tap
Qualifiers

 

T. Dudeney (Seagulls)
M. May (Reds)
_________________________________________

 
Venue: Franklin Arms
Qualifiers

 

J. Conroy (Long Man)
S. Parsons (Legends)
_____________________________________________

 
Venue: Hollingbury
Qualifiers

 

D. Dudeney (Seagulls)
N. Stewart (Tap)
 
_____________________________________________________

 
Venue: Cobden Arms
Qualifiers

 

D. Evans (Tops)
D. Fleming (Reds)
____________________________________________________

 
Venue: County Oak
Qualifiers

 

S. Pain (Ladies)
H. Ansell (Long Man)
 
____________________________________________________

 
Venue: Duke of Wellington
Qualifiers
 
D. Hetherington (Legends)
J. Davis (Cobden BHA)
________________________________________________________

 
Venue: Market Inn
Qualifiers

 

L. Hassan (Bear)
A. Silkowski (Tops)
 

 
Men's Pairs
MENS PAIRS PLAYOFF NIGHT
Tuesday 30th April 2019
 
 
      Each venue play down to the winning pair who go onto the Finals night / presentation night Saturday 22nd June 2019 at the Ladies Mile Hall, Mackie Avenue, Brighton.

_____________________________________________

Venue: The Cleveland
Venue Winners
 
T. Dudeney & D. Mansell (Seagulls)
_________________________________

 
Venue: Long Man of Wilmington
Venue Winners
 
J. Watts & B. Weeding (Wellington)
_________________________________

 
Venue: Bevy Community Pub
Venue Winners
 
L. Hassan & D. Mitten (Bear)
_____________________________________________

 
Venue: County Oak
Venue Winners
 
D. Evans & A. Silkowski (Tops)
 
__________________________________

 
Venue: Cobden Arms
Venue Winners
 
P. Robinson & D. Hetherington (Legends)
___________________________________

 
Venue: The Bear
Venue Winners

 

I. Cooke & G. Lane (Legends)
__________________________________

 
Venue: Ladies Mile
Venue Winners
 
O. Sopp & G. Crabb (Ladies)
 
_____________________________________

 
Venue:  Hollingbury
Venue Winners               
 
J. Davis & C. Danity (Cobden BHA)

 

 

Mixed  Pairs
Congratulations to

Paul Robinson & Becky King (Franklin Legends) 2019 Mixed Pairs Winners

and to Chris Stabler & Kirsty Gunn (Market Inn Meerkats) this years Runners-up


 
Captains Cup
2019 Play-off Night

Congratulations to Joe Davis (Cobden BHA) 2019 Captain Singles Winner and to Mick May (County Oak Reds) Runner up

 
 

 
Captain & Vice Captains Pairs Cup 2018
Congratulations to Joe Davis & Craig Salvage (Cobden BHA) 2019 Captain & Vice Captain Pairs Winner and to Kevin Judge & Mick May (County Oak Reds) Runner up
 
 

Team Champion 
Congratulations to Luke Hassan (Bear Booms) 2019 Team Champion Winner and to Ollie Sopp (Ladies Mile) Runner up